Jak se vždycky snažíme, aby byly fotky harmonické, aby se všichni usmívali a působili happy, ale real life je často úplně jiný.Chceme nechat pochopitelně nafotit miminko co nejdříve, jsme třeba v šestinedělí, když my ženy samy máme nervy na pochodu a doma máme divčinu, než se sžijeme s novou situací. Pokud máte druhé díte, to starší tomu často moc nepřidá \"\". Znám to.

\"\"

 

Děti běhají, samozřejmě naschvál dělají to, co rodiče nechtějí, a když ještě neběhají, tak alespoň třeba brečí, nechtějí usnout a stupňuje se to úměrně s tím, jak se snažíme je nějak přesvědčit a s tím, jak narůstá naše nasrání \"\".

A proč by se měli najednou smát a pózovat. Dávají nám najevo, že když je budeme do něčeho nutit, tak na to prostě hází bobek. Stejně, jako když někdo do něčeho nutí nás, taky se sekneme.

 

\"\"

 

  • Když se jdete fotit s dětmi, zkuste si představit, že byste nechali doma všechny očekávání, představy a ideální obličeje a situace. Mít super nápady, ale nelpět na nich.
  • Co kdybyste se před odchodem nestresovali, ale snažili se být co nejvíce v pohodě, souhlasíte s tím, že to jak se cítíte přenesete na děti? Možná je fajn nachystat si co nejvíce věcí dopředu.
  • Pokud budete nervózní vy, můžete od dítěte čekat opak?
  • Fotograf určitě také ovlivní atmosféru, ale může toho docílit jen do určité míry. Když budete na díte naštvaní, jakou chuť bude mít díte spolupracovat?
  • Co když zvládnete tomu nechat volný průběh a vykašlete se na to, jak to dopadne a rozhodnete se, že si to užijete? Jak se budete cítít?
  • Co se stane, když se podaří nafotit třeba jen pár krásných fotek?

 

\"\"

 

  • Často vyjdou hezké fotky i ze situací, u kterých byste je nečekali a v hlavě se vám honí, že to bude katastrofa.
  • Prosím, nezlobte se na děti, nemůžou za to, není to jejich problém ani vina.
  • Po focení se odměňte, můžete i děti, ale nezapomeňte na sebe. Je to výstup z komfortní zóny, udělejte si za to radost a promyslete si odměnu předem, ať máte motivaci \"\" . Zajdete si třeba na kávičku a zákusek, nebo si dáte horkou vanu a vínko, až budou děti spát?
  • Když si to budete užívat, taky věříte tomu, že to na fotkách bude znát? Já na 100%.

 

\"\"

 

A věřím, že zachycení reality na fotkách ukáže ty pravé emoce a kouzlo.

Takto jsme kouzlili s překrásnými dětmi mojí drahé sestry. Miluju to!

 

\"\"

 

Pokud chcete podobné fotky, ráda budu vaším dokumentaristou a parťákem \"\".

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *